Wekenlang nauwelijks openbaar vervoer in Laakkwartier en Spoorwijk door dubbele werkzaamheden

DEN HAAG - Bewoners van Laakkwartier en Spoorwijk kunnen vanaf 28 februari maar zeer beperkt gebruik maken van het openbaar vervoer in de wijk. Door werkzaamheden aan de tramhaltes rijdt lijn 16 een andere route en door werkzaamheden aan het riool rijden buslijn 22 en 29 om. Bewoners zijn er niet blij mee. ‘We voelen ons opgesloten.’
Sil Neervoort, bewoner van Laakkwartier, denkt vooral aan de ouderen. ‘Zij zitten in principe al twee jaar opgesloten door de coronasituatie en nu kunnen ze geen kant meer op. Dat doet mij pijn.’ De werkzaamheden gaan 28 februari van start en zullen tot begin april duren.
In een reactie aan Den Haag FM laat HTM weten dat de werkzaamheden nodig zijn om de routes geschikt te maken voor de nieuwe gelijkvloerse trams. Het verplaatsen van de werkzaamheden is niet mogelijk omdat de planning van andere werkzaamheden dan in de war loopt. Er is gekeken naar alternatief vervoer, maar dat is geen optie omdat de straten open liggen door de rioleringswerkzaamheden.
Ingrid Kamminga, voorzitter van bewonersorganisatie Spoorwijk, pleit er voor om de werkzaamheden toch te verplaatsen. ‘Ook al strookt dat niet met de rest van de planning. Hoeveel overlast mag je nog bij de bewoners neerleggen?’ Neervoort wil vooral een oplossing. ‘Je kunt toch niet zomaar een hele wijk afsluiten.’
]