Terrassen op het Regentesseplein? Hart voor Den Haag heeft er een snelheidsverlaging voor over

Terras Regentesseplein
Terras Regentesseplein © Facebookpagina Café Emma
DEN HAAG - Hart voor Den Haag/Groep de Mos is teleurgesteld nu ondernemers aan het Regentesseplein deze zomer geen terras mogen hebben. De aanvraag daarvoor werd afgekeurd omdat er een snelheidslimiet van 50 kilometer per uur geldt op het plein. 'Nu is het opeens gevaarlijk', zegt Mascha Lucas van Café Emma. Ook andere cafés zouden zich benadeeld voelen. De afgelopen jaren werd een terras gedoogd door de gemeente.
'We willen allemaal dat de leefbaarheid en aantrekkelijkheid van de Weimarstraat omhoog gaat', stelt raadslid Ralf Sluijs. 'Het Regentesseplein is hier het hart van. Door geen terrassen toe te staan, haal je het hart eruit. Goede en gezellige horeca dragen juist enorm bij aan de leefbaarheid.'
'Twee dagen na de versoepelingen stonden de handhavers op het plein om te vertellen dat alles weg moest', vertelt Pamela Jacobs van Lorelei Café in Bob Staat Op. 'Het is een flinke domper. We hebben twee jaar laten zien dat het kan en dat het veilig is.'

Verlaging maximumsnelheid

Ondernemers zouden hebben gehoord dat een terras wel mogelijk is als de maximumsnelheid op het plein wordt verlaagd, een plan waar Hart voor Den Haag in dit geval wel voorstander van is. 'D66-wethouder Van Asten wil niks liever dan overal dertig kilometer per uur, laat hij nu eens met dit plein beginnen. Liever gisteren dan vandaag', vindt Sluijs.
De schriftelijke vragen van de partij wil hij wel snel beantwoordt zien worden: 'Zou u de vragen, met het oog op het terrasseizoen dat reeds begonnen is, met enige tempo willen beantwoorden?'

💬 Neem contact op! Heb jij een tip of opmerking voor de redactie? Stuur ons een bericht via het contactformulier!

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag? Download onze app en ontvang notificaties bij belangrijk nieuws uit jouw stad!