Hart voor Den Haag wil spoeddebat over chaos van werkzaamheden

DEN HAAG - Er moet met spoed worden gedebatteerd over de verkeerschaos door alle werkzaamheden in de stad. Dat wil Hart voor Den Haag, de grootste fractie in de gemeenteraad. 'Ook moet er overleg zijn met ondernemers en moet er meer rekening gehouden worden met bouwprojecten en evenementen in de stad.'
'D66-wethouder Van Asten is volledig de weg kwijt. Op maar liefst 25 verschillende plekken zijn er (weg)werkzaamheden aan de gang en voor het komende jaar zijn er nog eens tientallen ingepland', constateren Richard de Mos en Jelle Meinesz. 'Dit slechte management is niet alleen heel slecht voor ondernemers die onbereikbaar zijn, maar is ook heel hinderlijk voor bewoners en bezoekers. En is bovendien slecht voor imago van onze stad.' De raadsleden begrijpen niet waarom de werkzaamheden niet zijn uitgevoerd toen iedereen thuiszat in de coronaperiode.
Den Haag FM zag dat de halve stad open ligt voor werkzaamheden. Zowel fietsers als automobilisten moeten op verschillende plekken omrijden en er staan ontzettend veel omleidingsborden in de stad. 'We realiseren ons dat we veel geduld en begrip vragen van weggebruikers in Den Haag', zei verkeerswethouder Robert van Asten (D66) daarover. 'Het is voor iedereen nog even doorbijten, maar uiteindelijk gloort er licht aan het eind van de tunnel.'
Vooruit plannen
De werkzaamheden uitvoeren tijdens de coronaperiode is volgens de gemeente makkelijker gezegd dan gedaan. 'Omdat de aanbesteding van de uitvoering jaren in beslag neemt en (grote) aannemers die dit uitvoeren zelf ook jaren vooruit plannen en te maken hebben met personeelstekorten.' Ook moet materiaal lang van te voren worden aangeschaft.
Speciaal regieteam
Hart voor Den Haag pleit tevens voor een speciaal regieteam wat er voor moet zorgen dat de werkzaamheden in de toekomst beter op elkaar worden afgestemd, zo'n regieteam is al enige jaren actief in de stad. Daarnaast vindt de partij dat er overlegd moeten worden met ondernemers en moet er rekening worden gehouden met bouwprojecten en evenementen.
Tijdens het debat willen De Mos en Meinesz ook dat er aandacht is voor de verkeerschaos rond de Mall of the Netherlands. Dit weekend was het daar druk omdat er veel bezoek op af kwam. Dat zorgde voor verschillende opstoppingen en vertragingen in en rond Leidschendam. 'Hagenaars in onder meer Leidschenveen ervaren elk weekend grote overlast. Daar moet een oplossing voor komen.'