Haagse korfballers winnen met Surinaams team het Zuid-Amerikaans kampioenschap

DEN HAAG - Den Haag is een paar winnaars rijker: Kamil Hiralal, Ariën van den Berg en Sandy Ramlal zijn met het Surinaamse korfbalteam kampioen geworden van Zuid-Amerika. Sandy's vader, die nauw betrokken is bij het team, is apetrots. 'Het is een fantastische prestatie, geweldig!', zegt hij in Bob Staat Op. Afgelopen maandag werden ze gehuldigd bij de Surinaamse ambassade.
De meeste spelers uit het korfbalteam wonen in Nederland. 'Het niveau in Suriname is nog niet zo hoog', vertelt Dowlatram Ramlal. Tijdens het kampioenschap won Suriname van landen als Argentinië en Brazilië.
'Toch een beetje revanche, omdat het Nederlands elftal van Argentinië had verloren. We hebben ook de Nederlandse vlag er even bij gehaald. De overwinning van Suriname is deels een overwinning van Nederland.'
Energie, dynamiek en spanning
Het korfbal is in Zuid-Amerika nog niet zo groot als hier, maar het is wel in opkomst, vertelt Ramlal. 'Het heeft nog niet het niveau van de voetbal daar. Er zijn al wel verschillende korfbalverenigingen, maar ik verwacht over tien, vijftien jaar wel wat meer.'
Zelf kwam Ramlal met korfbal in aanraking via zijn dochter, zij speelt nu bij de Scheveningse vereniging KVS. 'Zij werd gevraagd bij het Surinaamse team, toen ben ik ook erbij betrokken geraakt.' En het is een ontzettend leuke sport zegt Ramlal. 'Het heeft niet het spektakel zoals bij voetbal, maar de energie, dynamiek en spanning in de wedstrijd is fantastisch.'
WK in Taiwan
Na deze overwinning maakt het team zich op voor het WK in Taiwan. 'Omdat ze Zuid-Amerikaans kampioen zijn geworden kunnen ze daaraan meedoen in oktober. De voorbereidingen worden nu getroffen. Dat wordt een fantastisch iets', zegt de trotse vader.