IN BEELD: Tientallen nieuwe 'Meisjes met de parel' in Mauritshuis

DEN HAAG - Het beroemde schilderij het Meisje met de parel wordt binnenkort twee maanden uitgeleend aan het Rijksmuseum en is daardoor een tijdje niet in het Mauritshuis te zien. Maar niet getreurd: in die tijd zijn in het museum in Den Haag tientallen andere 'Meisjes met de parel' te zien in een nieuwe tentoonstelling. Het gaat om foto's die mensen zelf hebben ingestuurd.
Het Mauritshuis deed hiervoor eind vorig jaar een oproep en daar gaven heel wat mensen gehoor aan. Maar liefst 3.482 'Meisjes' werden ingezonden vanuit de hele wereld. Geschilderd, getekend, in wol, klei, hout, stof, bloemblaadjes, knopen, keramiek, groenten, fruit, schelpen, glaskraaltjes, ballonnen, Lego of als tatoeage.

Daaruit zijn 170 inzendingen geselecteerd voor 'My Girl with a Pearl'. Vanaf maandag 6 februari wordt de selectie digitaal vertoond op de plek waar het echte schilderij normaal gesproken hangt.


