Klimaatdemonstranten blokkeren A12 voor 24ste dag op rij

DEN HAAG - Tientallen demonstranten van Extinction Rebellion zijn maandag rond 12.00 uur weer de Utrechtsebaan opgelopen. Verkeer kon daardoor tijdelijk niet via de Utrechtsebaan de stad uit. Tegen 13.00 uur waren alle demonstranten de weg af en ging die weer open.
De politie heeft de actievoerders maandag vrij van de weg gehaald, ze werden daarna in bussen weggevoerd. In totaal zijn er 79 mensen opgepakt.
Voor Extinction Rebellion is het de 24ste dag op rij dat aanhangers de A12 blokkeren. De klimaatactiegroep zegt pas te stoppen met de blokkade als de regering stopt met de zogeheten fossiele subsidies. Het gaat om regelingen als belastingkortingen en accijnsvrijstellingen voor de fossiele industrie. Volgens het kabinet gaat dat jaarlijks om zo'n 39,7 miljard tot 46,4 miljard euro.
Tunnelbak
Vorige week konden de demonstranten een paar keer doorlopen naar de tunnelbak, ter hoogte van de Tweede Kamer. Er waren toen niet genoeg agenten beschikbaar voor de demonstratie. Afgelopen weekend begonnen agenten wel weer vrij snel met het aanhouden van actievoerders. In totaal werden er dit weekend zo'n 1000 mensen opgepakt.